Jūsų vonios kambarys: pavasarinis atsinaujinimas

Vonios kambarys – tai atsipalaidavimo ir ramybės oazė. Atėjus pavasariui svarstėme, kaip susikurti dar jaukesnę, intymesnę bei labiau atpalaiduojančią aplinką vonios kambaryje?

Tvarkomės

Šiuo metu populiarus minimalistinis gyvenimo stilius mus įtikino, kad reikia rinktis ir gyventi tik su tais daiktais, kurie mūsų gyvenimui teikia vertę ir malonumą. Šį principą galime taikyti tiek tvarkant vonios kambarį, tiek kosmetinę spintelę. Galbūt čia padės mūsų sudarytas sąrašas, kiek įprastai galioja pagrindinės kosmetinės priemonės:

  • veido tonikas – nuo pusantrų iki dvejų metų;
  • drėkinamasis veido kremas – iki metų, o jei labai sandari pakuotė – iki pusantrų;
  • makiažo pagrindas – nuo metų iki pusantrų (tiek skystas, tiek birus);
  • tušas blakstienoms – apie du-tris mėnesius;
  • akių pieštukas – iki metų;
  • skaistalai – iki pusantrų metų, o kreminiai – apie metus;
  • lūpų dažai – iki metų, o lūpų blizgesys – iki pusantrų;
  • akių šešėliai – nuo dviejų iki trijų metų;
  • šepetėliai – galima naudoti, kol neišbyra šereliai. Be to, šepetėlius reikėtų plauti švelniu muilu ir šiltu vandeniu arba specialiu skysčiu;
  • veido kaukės – iki metų ar net dviejų; vienkartinėse pakuotėse – iki trijų metų;
  • nagų lakas – iki poros metų. Jei atidarius pasidarė tirštas, jei atsirado gumulėlių, jei susisluoksniavo, naudoti nebetinka;
  • šampūnai ir kondicionieriai – iki metų-pusantrų.

Rūšiuojant kosmetiką galima naudoti medines pertvaras, jaukias lentynas ar specialias kabyklas. Nepamirškite atrasti vietos ir pamėgtoms veido kaukėms!

Atlaisvinus šiek tiek erdvės pajusite lengvumą ir pokyčių džiaugsmą. Tik neskubėkite į parduotuvę – skirkite šiek tiek laiko suprasti, ar jūsų kambaryje iš tiesų kažko trūksta. Namus juk kuriame visą gyvenimą! Ir nors vonios kambaryje dažniausiai negalime pakeisti baldų, bet galime žaisti su akcentais ir sukurti naujų kompozicijų. Svarbiausia – neužgožti savyje kilusio entuziazmo ir galvoti apie netikėtus sprendimus.

Įsileisti žalumos

Vienas iš paprasčiausių ir išbandytų būdų pagyvinti vonios kambarį – tai įsileisti į jį šiek tiek žalumos. Pasirodo, gyvi augalai gerai nuteikia, harmonizuoja, be to – grynina patalpų orą. Ar tai kertasi su minimalizmu? Visiškai ne – jei esate gėlių žmogus ir mėgstate jas prižiūrėti! Pastaruoju metu pasaulį “užvaldė” pamerktos eukalipto ar kitokio krūmo šakelės, kurios reikalauja labai mažai priežiūros, o erdvei suteikia elegancijos.


Susigrąžinti jėgas

Chizu Saeki yra pasakiusi, „pradėkite nuo to, jog kiekvieną dieną skirsite sau penkias minutes, kad išlaisvintumėte savo jausmus ir pasirūpintumėte savo oda, ir jūs pasijusite taip, tarsi jūsų protas ir kūnas bus pamaitinti”.

Taigi, labai dažnai laikas, praleistas vonioje būna tas laikas, kai stabtelėjame įtemptoje dienoje, susitinkame su savimi ir atgauname jėgas.

Todėl vonios kambaryje praleiskite kuo daugiau laiko! Ir šis kambarys neturi būti steriali erdvė (nebent jūs taip norite) – ji turi būti jūsų erdvė. Su jūsų ritualais ir jūsų taisyklėmis. Su jūsų kava ir jūsų knyga. Neįpareigokite savęs, neklausykite kitų (net ir mūsų!) ir kurkite savo vonios kambarį!