fbpx
5 rudeniniai patarimai sveikai odai - Autumn

5 rudeniniai patarimai sveikai odai

  1. Ruduo – geriausias metas atlikti bet kokias aktyvias procedūras. Jeigu esate nusiteikę rimtam problemų sprendimui – nesvarbu, ar Jus kamuoja spuogai, nuotaiką gadina raukšlės, pigmentacija, odos suglebimas, per didelis plaukuotumas, būtent rudenį galima imtis aktyvaus šių problemų sprendimo. Dauguma tikrai efektyvių procedūrų, kurias atlieka kosmetologai arba dermatologai, turi pakankamai ilgą odos atsistatymo laikotarpį, kurio metu yra nepaprastai svarbu saugoti odą nuo saulės spindulių. Jeigu praleisite vos 15 minučių saulėje be stiprios priemonės su SPF vasarą ir po rūgštinio šveitimo, lazerio, ar dabar ypač populiarių Fibroblast procedūrų, Jūsų oda „pasipuoš“ pigmentinėmis dėmėmis, kurių atsikratyti gali būti net ir sunkiau ir brangiau nei anksčiau spręstos problemos. Rudenį ir žiemą saugotis saulės daug paprasčiau, svarbu tik atkreipti dėmesį į atliekamas procedūras ir planuojamas atostogas šiltuose kraštuose arba slidinėjant. Būtinai informuokite savo dermatologą ir kosmetologą apie planuojamas išvykas, jie atitinkamai pakoreguos Jūsų atliekamų procedūrų grafiką.

 

  1. Rečiau šveiskime odą. Kiekvieną odą būtina šveisti, priklausomai nuo odos tipo – nuo vieno karto per mėnesį, iki karto per savaitę, tačiau per stiprus, per dažnas odos šveitimas odai kenkia. Mūsų oda yra padengta natūraliu barjeru – apsaugine hidrolipidine plėvele, kuri net tik apsaugo odą nuo išorinių dirgiklių, alergenų, mikroorganizmų, bet ir sulaiko drėgmę. Per dažnai šveičiant odą rudenį, centrinio šildymo veikiamos ir išsausintos odos hidrolipidinė plėvelė nespėja natūraliai atsistatyti, todėl oda pradeda šerpetoti, pleiskanoti, dar greičiau išgaruoja natūrali drėgmė, „pabunda“ visos odos ligos – paūmėja psoriazė, užpuola dermatitai. Šveiskime odą rečiau nei šiltuoju metų laiku ir nepamirškime po bet kokio šveitimo atstatyti drėgmės. Veidui – lakštinė kaukė. Kūnui – riebesnis losjonas.

 

  1. Drėkinkime aplinką. Pratęsiant odos išsausėjimo rudenį temą, odai kenkia ne tik per dažnas šveitimas, bet ir didelis namų ar darbo aplinkos oro sausumas. Greitoji pagalba šildymo sezono metu išsausėjusiai veido odai – lakštinės veido kaukės. Paprasta naudoti, tinka visiems odos tipams, įvairiam amžiui. Darbo metu kiekvienai moteriai praverstų purškiamas terminio vandens flakonas rankinėje ar darbo stalčiuje. Pajutus odos sausumą, papurškime šiek tiek jo ant veido. Tai – lengva dulksna, drąsiai galite tokią priemonę purkšti ir ant makiažo, nebijodamos jo sugadinti. Namie, ypač miegamajame, gyvenimo kokybę tikrai pagerins drėkintuvas. Jums padėkos ne tik Jūsų oda, bet ir Jūsų nosies gleivinė.

 

  1. Saugokime savo lūpas. Prasidėjus šildymo sezonui, dauguma mūsų vargsta su labai sausomis, trūkinėjančiomis lūpomis, nepaisant reguliaraus lūpų balzamo naudojimo. Lūpų sausumo problemą spręsti galima pradėti su šiek tiek anksčiau paminėtu oro drėkintuvu, taip pat svarbu gerti pakankamai vandens. Vasarą mus troškina, todėl vandens suvartojimas dažniausiai būna pakankamas, atėjus rudeniui mes visos pamirštame gerti pakankamai vandens. Įsigykite dailią gertuvę, pastatykite matomoje vietoje – ant darbo stalo ar prie lovos ir reguliariai gurkšnokite. Išbandykite naktines lūpų kaukes, kurių nereikia nuplauti. Tai – į kremą panašios priemonės, kurios užtepamos ir paliekamos visą miegojimo laiką. Peržvelkite savo lūpų balzamų sudėtį. Atsisakykite naftos produktų pagrindu pagamintų balzamų, venkite tokių ingredientų kaip mentolas, eukaliptas – apie juos dažniausiai praneša lengvas šaldymo jausmas, užsitepus priemonę – tokie lūpų balzamai gali dar labiau dirginti jau pažeistas, suskilinėjusias lūpas.

 

  1. Pakeiskime lengvus drėkinančius kremus į šiek tiek riebesnes priemones. Šis patarimas gali šiek tiek sugluminti riebios odos savininkes, kurias neramina porų kimšimasis naudojant riebesnius kremus, tačiau tikrai įmanoma surasti priemonę, kuri ir gerai sudrėkintų, ir nekimštų porų. Ingredientų sąrašo skaitymas gali būti sudėtinga užduotis šiuolaikinei skubančiai moteriai, kuri neturi nei laiko, nei jėgų mintinai išmokti visų kosmetikos ingredientų, kurių reikėtų vengti, sąrašo. Ingredientai, kurie turėtų būti dieniniame kreme rudenį: keramidai (ingredientų sąraše pavadinti „ceramide“) ir hialurono rūgštis („Sodium Hyaluronate“). Keramidai – natūrali odos sudedamoji dalis, todėl priemonės su keramidais porų nekimš. Kita vertus, jas kimšti gali kiti papildomai į produkto sudėtį įtraukti ingredientai. Deja, būtent dėl šios priežasties, kartais riebios odos savininkėms kremą išsirinkti gali būti be galo sunku. Siekiant sumažinti nevykusių pirkinių sąrašą, rekomenduojame niekada aklai nesirinkti priemonės, kuri tiko Jūsų mamai, draugei, sesei, kolegei ar tinklaraštininkei. Geriausia paprašyti priemonės mėginuko, juos tikrai suteiks tiek kosmetikos parduotuvės ar kosmetologai, tiek vaistinės ir pačioms pajusti, ar tai tinka Jūsų odai.