fbpx

Asmenukės su kaukėmis plinta tarsi virusas

Socialiniame tinkle „Instagram“ pastebima nauja mada – asmenukės su veidą dengiančiomis lakštų kaukėmis. Kodėl įžymybės taip pamėgo šį grožio produktą? Ar dėl itin paprasto naudojimo? O gal tai maištas prieš tobulą įvaizdį socialiniuose tinkluose?

Plinta tarsi virusas

Neseniai praūžę „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, kaip ir kiekvienais metais, privertė sunerimti ne vieną aukštuomenės damą – ką reikės rengtis, kuo avėti, galų gale – kaip atrodyti jaunesnei, šviežesnei ir patrauklesnei, kaip paslėpti nemigos, nesveikos mitybos ir laiko paliktus pėdsakus veide? Įdomu tai, kad noras nurungti kitas scenoje niekur nedingsta, tačiau žvaigždės tampa atviresnės – neslepia būdų, kurių griebiasi, norėdamos suspindėti ryškiau, o šiemet – net atvirai ėmė tai demonstruoti socialiniuose tinkluose.

Artėjant svarbiausiai kino apdovanojimų šventei įžymybės savo socialiniuose tinkluose Instagrame pradėjo dalintis selfiais su keistomis kaukėmis, dengiančiomis veidą. Emmos Stone makiažo meistrė Rachel Goodwin pasidalino labai linksma aktorės nuotrauka, kurioje ši užsiklijavusi specialią kaukę ant lūpų. Jessicos Chastain mados stilistė Elizabeth Stewart pasidalino užkulisių nuotrauka, kaip žavioji aktorė atrodo prieš tepant grimą ir tvarkant plaukus. Žavioji raudonplaukė J.Chastain ilsėjosi visažistės kėdėje, veidą padengusi lakšto kauke. Po šitokio odos atgaivinimo „Auksinio gaublio“ nominantė galėjo drąsiai žengti raudonu kilimu.

Be abejo, ruošiantis pokyliui per gausybę darbų sunku rasti laisvą minutę kosmetologei, kurios procedūros trunka mažiausiai valandą. Tikriausiai todėl visad skubantys, karjeros aukštumas pasiekę žmonės taip apsidžiaugė efektyviu ir greitu odos tausojimo būdu.

Patogu naudoti

Lakštų kaukės tiesiog išvedė iš proto įžymybes. Jei tokie vaizdai demonstruojami viešumoje, vadinasi, atšaukiamas ir senas patarimas, jog prie vyro nedera rodytis su chalatu, plaukų suktukais ar, ginkdie, veido kauke! Maža to, net patys vyrai mielai naudojasi šiuo kosmetikos pramonės išradimu – galvojate, jie nesensta, jiems nereikia atsišviežinti po audringo vakarėlio? Reikia. Be to, kaukių lakštus taip paprasta naudoti: išsilupai, palaikei ant veido 15-20 min. ir viskas! Tokio neilgo laiko užtenka, kad veikliosios medžiagos įsiskverbtų į odą ir pradėtų veikti.

Lakštas sukirptas taip, kad tinka visiems, tačiau pagal odos tipą galima atsirinkti geriausią alternatyvą skaitant serumo, kuriuo sudrėkintas audinys, sudėtį. Atkreipkite dėmesį, kad ten nebūtų kenksmingų medžiagų.

Tokio tipo kaukes  patogu naudoti ir keliaujant automobiliu ar lėktuvu: serumas nenuteka, lakštas glaudžiai prilimpa, po naudojimo kaukės nereikia nuplauti.

Idėja pasiskolinta iš azijiečių

Vienkartiniai lakštai, išmirkyti serume, yra kur kas efektyvesni už įprastas tepamas veido kaukes, nes ilgiau išlieka neišdžiūvę – tai leidžia geriau sudrėkinti odą. Tokia produkto forma buvo pasiskolinta iš rytiečių moterų, kurios šį metodą atrado jau prieš kelis šimtmečius, dėdamos ant veido sudrėkintas sijono klostes.

Sumodernintą produktą grožio industrijai pasiūlė korėjiečiai, mat lakštų kaukės korėjietėms jau seniai yra pagrindinis grožio instrumentas, kurį jos naudoja 3-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo odos struktūros ir poreikio. Labai greitai lakštų kaukės išpopuliarėjo JAV ir pasiekė Europos rinką. Be abejo, ne visos lakštų kaukės yra sukurtos vienodai: skiriasi ne tik jų gamintojai, kaina, bet ir serumo, kuriuo sudrėkintas šilko ar medvilnės lakštas, sudėtis.

Rinkitės prekę lietuvišką

Įdomu tai, kad lakštų kaukių gamybos ėmėsi ir lietuviai – praėjusių metų pabaigoje pristatytas „Lecler“ kaukes sukūrė farmacininkės Birutė Kaušilaitė ir Ineta Putnienė. Moterys išanalizavo grožiui skirtų produktų trūkumus ir privalumus, ir ėmėsi kurti naują produktą – be kenksmingų medžiagų, kaip parabenai, sulfatai ir ftalatai.

Plonas šilko ir medvilnės audinio lakštas, kurį rasite atplėšę „Lecler“ pakuotę, gausiai prisotintas aktyviai odą drėkinančiomis ir senėjimą atitolinančiomis veikliosiomis medžiagomis. Kaukės sudėtyje esantys peptidai atpalaiduoja veido raumenis, antioksidantai apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų susidarymo, o naujosios kartos oligo hialurono rūgštis stipriai drėkina.

Išbandė ir mūsų įžymybės

Aktorė, dėstytoja, TV ir radijo laidų vedėja Eglė Jackaitė, kuri pagrįstai gali puikuotis jaunatviška išvaizda – dailiom kūno linijom ir puikiu veidu net be makijažo pasakojo, kad neskiria daug laiko grožio procedūroms. „Lecler“ lakštų kaukes pamėgusi moteris pasidžiaugė, kad ši grožio naujovė sukurta lietuvių mokslininkių.

„Nesu ta, kuri mėgsta tepamas kaukes, bet šitos man iš tikrųjų patiko, kadangi yra plonytės, sudrėkintos gausybe serumo, kurio pakanka išsitepti ir kaklą, ir rankas. Gali vaikščioti ir daryti darbus, nebūtina gulėti nejudant. Svarbiausia, kad jų sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų.“, – aktorė pridūrė, kad gražiai įpakuotas „Lecler“ kaukes dovanoja draugėms, eidama į svečius. „Prieš miegą, kai švariai nusivalau makiažą, po spektaklių, po fotosesijų, kai naudojamas sunkesnis grimas, būtinai užsidedu šią kaukę. Bent kartą per savaitę stengiuosi taip palepinti savo veido odą“, – džiaugėsi itin paprasta grožio procedūra E.Jackaitė.

Aušra Župeraitė “Savaitraštis Kaunui” žurnalistė