fbpx

Kaip atrasti laiko sau?

Mes, moterys, dažnai randame įvairių pasiteisinimų, kodėl negalime skirti šiek tiek laiko sau: mes labai užsiėmusios, neturime laiko, turime daug atsakomybių, turime įvairių darbų. Bet, iš tiesų, norint stabtelėti ir „pabūti su savimi“, nereikia didelių investicijų: reikia šiek tiek disciplinos, planavimo ir, svarbiausia, neatšaukti planų.

Kodėl svarbus yra laikas sau?

Buvimas vienumoje ir „tik sau“, tai laikas, kai atsipalaiduojame, atgauname jėgas, pailsime. Atrodytų, lyg nieko ypatingo neveikiame, bet iš tiesų mažiname stresą, nuraminame mintis, jaučiame savo kūną.

Mūsų įkvėpėja Chizu Saeki yra pasakiusi, „pradėkite nuo to, jog kiekvieną dieną skirsite sau penkias minutes, kad išlaisvintumėte savo jausmus ir pasirūpintumėte savo oda, ir Jūs pasijusite taip, tarsi Jūsų protas ir kūnas bus pamaitinti“.

Tad kaip atrasti laiko sau? Siūlome vadovautis keletu taisyklių:

Taisyklė Nr. 1

Šį laiką reikia planuoti ir jo siekti. Jei nusprendėte vakare pasidaryti manikiūrą, neleiskite netikėtoms jėgoms šio plano pakeisti. Informuokite namiškius ir save, kad esate suplanavusi poilsį, ir jis jums labai svarbus. Jeigu būtina, užsirakinkite vonioje.

Taisyklė Nr. 2

Būdamos su savimi jokiu būdu nekritikuokite ir nevertinkite savęs: „gražus žmogus- tai tas, kuris pažįsta save ir jaučiasi gerai „su savimi“. Pagirkite save, ir tai pasitarnaus Jūsų grožiui“- sako Chizu Saeki.

Taisyklė Nr. 3

Jūsų grožiui ir sveikatai taip pat pasitarnaus nusiteikimas, kad rūpinimasis savimi – tai nėra amoralus ar savanaudiškas veiksmas.

Taisyklė Nr. 4

Atraskite mėgstamą veiklą ir orientuokitės į procesą, bet ne į rezultatą. Galbūt tai bus grožio procedūros ar karšta vonia, o gal judesys, kūryba, skaitymas, meditacija? Veido kaukė – taip pat puikus pasirinkimas!

Taisyklė Nr. 5

Didinkite laiko sau kiekį ir teritoriją.

Į “laiko sau” apibrėžimą patenka ir kitos malonios veiklos už namų ribų: galbūt tai pasivaikščiojimas, grožio stebėjimas gamtoje, parodoje ar kasdieniuose dalykuose. Galbūt tai- skanaus maisto ragavimas. Mėgaukitės kvapais, skoniais, vaizdais, garsais, prisilietimu- sugerkite grožį į save, atgaivinkite savo pojūčius.

Taisyklė Nr 6

Neatsisakykite laiko sau dėl pareigos jausmo ar kitų priežasčių. Nepamirškite, kad laikas sau – tai investicija į save ir į savo sveikatą!