fbpx

Kaip mes gaminome Marijos Antuanetės kaukę

Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė itin mėgo prabangą ir išskirtines grožio procedūras. Sakoma, kad jos jaunatviškos ir skaisčios odos priežastis buvo lengvai pagaminama veido kaukė, kurią prancūzės naudoja iki šių dienų. Mes negalime to patikrinti, bet tikrai galime pagaminti kaukę pačios ir papasakoti jums, kaip mums sekėsi. Be to, visus kaukei reikalingus produktus turėtumėte rasti savo namuose (gal tai ir yra tikroji „karalienės kaukės” populiarumo priežastis).

Taigi, mums prireikė:

• vieno kiaušinio baltymo,

• vienos citrinos sulčių (maždaug 50g.),

• vieno valgomojo šaukšto pieno miltelių (50g.). Galima naudoti ir paprastą pieną, bet tuomet reikia stebėti kaukės konsistenciją,

• kelių arbatinių šaukštelių konjako (taip pat galėtų būti ir degtinė, brendis).

Visus ingredientus suplakėme į vientisą masę: naudojome paprastą virtuvinį plaktuvėlį, bet galima naudoti ir elektrinį plaktuvą ar tiesiog šakutę. Ant nuplauto veido tepėme kaukę. Ji buvo gelsvos spalvos ir kvepėjo konjaku bei citrinų sultimis.

 

Pagal rekomendacijas kaukę reikėtų laikyti penkiolika minučių, vėliau nuplauti vandeniu ir veidą patepti drėkinamuoju kremu. Vis tik, dėl nemalonaus tempimo jausmo, kaukę laikėme kiek trumpiau. Nuplovus kaukę veidą tepėme drėkinamuoju alijošiaus geliu, kad odai sugrąžintume drėgmę. Ir tik vėliau – įprastą kremą.

Jau proceso metu pajutome karališko ritualo privalumus – oda akivaizdžiai tapo skaistesnė ir lygi, poros – susitraukusios. Tad pažvelkime atidžiau į kiekvieną kaukės ingredientą ir pabandykime suprasti, kokios yra jų naudingosios savybės:

  • konjake gausu polifenolių – tai daugelyje augalų randamos cheminės medžiagos, kurios stabdo odos senėjimo procesus, aktyviną medžiagų apykaitą, skaistina odą.
  • citrinų sultyse esanti citrinų rūgštis valo odą, šalina negyvąsias ląsteles, mažina patamsėjimus bei pigmentines dėmeles, panaikina riebalų perteklių, lygina bei šviesina odą.
  • piene esanti pieno rūgštis, B grupės vitaminai ir proteinai drėkina ir atnaujina net giliuosius odos sluoksnius. Oda lieka pamaitinta ir švelni.
  • kiaušiniuose yra gausu vitaminų ir mineralų, o kiaušinio baltymas tonizuoja, valo ir stangrina odą, išlygina smulkiąsias raukšleles.

Dar keletą dienų po kaukės veido oda buvo šilkinė ir skaisti. Pojūtis – karališkas. Teoriškai kaukė yra tinkama visiems odos tipams, bet mes nerekomenduotume naudoti jautriai ir į pleiskanojimą linkusiai odai. Tokiu atveju geriau rinkitės šiuolaikiškus produktus, neeksperimentuokite.

Ir vis tik, geras tas jausmas, kai išbandai kažką naujo, įgyji žinių ir tyrinėji veido kaukių istoriją. Kai į savo virtuvę pažvelgi kitaip. Ir pati susimaišai kaukę.

Prasidėjus 2018-iesiems, linkime vis dažniau pasinerti į grožio ritualus. Perduoti juos iš kartos į kartą. Papasakoti mums ir dalintis su kitais. Atrasti savo kaukę. Nes ji – pačių ar kitų sumaišyta – yra tas tikrasis dėmesys sau, sustojęs laikas ir įsiklausymas į save, atgaivinti pojūčiai bei kūną ir protą užvaldanti ramybė.