fbpx

Keturios odai kenksmingiausios profesijos ir ko galime iš jų pasimokyti

Ne, šį kartą kalbėsime ne apie tas profesijas, kurių atstovės praleidžia visą dieną su kauke – dabar visos dėvime kaukes ir kartu išgyvename šį iššūkį odai. Įvairios kitos profesijos taip pat susiduria su aplinkos veiksniais, kurie sukelia nemažai problemų, kartais tai neapsiriboja vien tik estetinėmis problemomis, bet ir gali kelti rimtą pavojų sveikatai.

 

Skrydžių palydovės ir pilotės

Buvimas ore – be galo pavojinga odai. Būnant dideliame aukštyje smarkiai padidėja gaunamas kenksmingų UVA spindulių kiekis. UVA spinduliai ne tik sukelia tokias estetines problemas kaip ankstyvas senėjimas – raukšlelės, pigmentacija, odos suglebimas, kapiliarų išsiplėtimas, bet ir sukelia piktybinius odos susirgimus. Mokslinių tyrimų duomenimis, pilotai ir skrydžio palydovai netgi DU KARTUS dažniau serga odos vėžiu. Tai – didžiulis pavojus sveikatai, todėl lėktuvuose dirbanti įgula reguliariai naudoja apsaugines priemones su SPF. Kitas, tebūnie mažiau pavojingas, bet nemalonus odos priešas lėktuvuose – sausa aplinka. Lėktuve santykinė oro drėgmė yra vos 10%, todėl net po trumpo skrydžio jaučiamas nemalonus odos, akių sausumo jausmas, tempimas, sudirgimas.

Ko galime pasimokyti iš lėktuvo įgulos: nuo kenksmingos UVA spinduliuotės puikiai apsaugo bet kokio tipo priemonė su SPF, o su drėgmės stoka mes, keleiviai, galime susidoroti kiek lengviau nei lėktuvo įgula – Lecler Intense Hydration lakštinė kaukė ar mini veido dulksna tikrai neužims daug vietos rankiniame bagaže. Jei naudojate lakštinę kaukę lėktuve labai svarbu nepamiršti ją nusiėmus užtepti veido kremo – tam tikrai nereikia į saloną neštis pilnos veido kremo pakuotės – tiks mini kremo dydis ar netgi mėginėlis. Kremo nepamiršti svarbu, nes drėkinančių veido kaukių pagrindą sudaro hialurono rūgštis, kuriai taip pat galioja visi fizikos ir chemijos dėsniai, taigi dėl osmoso naudojant drėkinančią priemonę ypatingai sausoje aplinkoje ji pradės traukti drėgmę iš didesnės koncentracijos į mažesnę, šiuo atveju iš pridrėkintos odos į ypatingai sausą aplinką. Tam kelią puikiai užkirs drėkinantis kremas, kuriame esantys aliejai sudarys drėgmei nelaidžią plėvelę ir neleis jai išgaruoti.

 

Dantų technikės, manikiūro specialistės – moterys, kurios yra nuolat apsuptos didelio kiekio smulkių dulkių.

Laimei, šios profesijų atstovių oda nesusiduria su gyvybei pavojingais veiksniais, tačiau estetinės problemos pakankamai didelės. Dėl ypatingai didelio įvairių smulkių dalelių kiekio aplinkoje veido poros labai greitai užsikemša, atsiranda įvairaus tipo bėrimai. Jeigu dirbate dulkėtoje aplinkoje, namuose turite daug tekstilės dirbinių arba gyvenate labai užterštoje miesto vietoje, visi nešvarumai tikrai nusėda jūsų veido porose. Nepriklausomai nuo amžiaus ir odos tipo, visų žmonių porose kaupiasi odos riebalų (sebumo) ir negyvų odos ląstelių mišinys bei dalelės iš aplinkos. Sveika oda reguliariai ją šveičiant su šia problema susitvarko pati, tačiau jeigu dulkių ir aplinkos taršos dalelių kiekis ypatingai didelis, turime užsikimšusią, papilkėjusią, nesveikai atrodančią odą.

Ko galime pasimokyti iš dulkėtoje aplinkoje dirbančių moterų? Didžioji dalis tokius darbus pasirinkusiųjų reguliariai šveičia savo odą, naudoja molio ir anglies kaukes, salicilo rūgštį, o po ypatingai aktyvaus darbymečio savo odai padeda atsigauti su profesionaliu veido valymu, taigi jeigu pastebėjote, kad pakeitus darbo vietą ar padirbėjus sandėlyje tarp dulkių veido odos būklė pablogėjo, pradėkite nuo dažnesnio savo įprastinio veido šveitiklio naudojimo, jeigu tai nepadės, pirmasis pirkinys turėtų būti valanti veido kaukė, antrasis – tonikas ar kita skysta priemonė su salicilo rūgštimi (nepamirškite, nenaudokite rūgščių, jei laukiatės).

 

Aktorės, laidų vedėjos, atlikėjos, modeliai

Gausus ir dažnas storo makiažo sluoksnio naudojimas – tikras iššūkis odai. Sceninis makiažas kemša poras, sausina, dirgina odą, yra sunkiai nuvalomas, todėl valymo metu oda dar labiau dirginama. Ne paslaptis, kad garsenybės savo odai atsigauti padeda reguliariu lankymusi pas grožio specialistus, tačiau jeigu makiažas nebus gerai nuvalomas po filmavimo ar pasirodymo, prabangios procedūros grožio salonuose tikrai nebus tokios efektyvios. Dar vienas svarbus aspektas – odos paruošimas makiažui. Profesionalūs visažistai vieningai sutaria, kad geriausias būdas paruošti odą padengimui makiažu – lakštinė kaukė, puikiai tiks makiažo meistrų pamėgta Lecler Express-Refresh kaukė.

Ko galime pasimokyti iš gausų makiažą naudojančių moterų? Storesnio makiažo sluoksnio nuvalymo ypatumai kiek skiriasi nuo kasdieninės odos higienos. Geriausiai profesionalų makiažą įveiks dvigubo odos valymo metodas. Pirmojo valymo metu naudojama aliejinė priemonė – taip, tikrai, negi riebios odos savininkėms! Aliejinis produktas suskystina, pratirpdo makiažą. Antras valymas – gelinė arba putų konsistencijos priemonė, kuri nuplaus jau suskystintus, suminkštintus makiažo likučius. Su abiem valikliais drąsiai galite valyti ir plaukų augimo liniją, nebijokite valiklio patekimo ant plaukų. Atliekant makiažą veido dengimo ir kontūravimo priemonės dažnai tepamos tarp plaukų, todėl pamiršus šią zoną kokybiškai išvalyti ten dažnai atsiranda spuogeliai, inkštirai.  Jeigu labai skubate, pavyzdžiui, proginio makiažo sluoksnį valotės trečią valandą ryto po šventės, pakaks švelnaus drėkinančio kremo ir galite drąsiai šokti į lovą, tačiau kitą dieną būtinai skirkite pusvalandį savo odai atsigauti. Pirmiausia naudokite švelnų veido šveitiklį, be rūgščių, be grūdelių, labai tiks enziminis veido šveitiklis. Po šveitiklio labai tiks valanti veido kaukė, čia puikiai tiks populiarios putojančios, burbuliuojančios veido kaukės, padėsiančios iš porų išvalyti dar neįsisenėjusius nešvarumus – plika akimi nematomus vakarykščio makiažo likučius. Paskutinis žingsnis – drėkinimas – jūsų mėgstamas drėkinantis serumas ir kremas. Dieną po „sunkaus“ makiažo naudojimo ir jo nuvalymo geriau susilaikyti nuo ypatingai aktyvių ingredientų, tokių kaip rūgštys ar retinolis – makiažas buvo didelis iššūkis, suteikite odai dieną atostogų ir naudokite tik lengvus drėkinančius produktus.

 

Biuro darbuotojos

Populiarus ir nekaltai atrodantis darbas sukelia  nemažai odos problemų. Dirbant biure odą žalingai veikia trys pagrindiniai veiksniai. Pirma – kondicionieriai. Ypatingai sausas patalpų oras sukelia odos ir akių gleivinės sausėjimą. Drėkinančių priemonių, kaukių naudojimas namuose – tiesiog būtinybė, jeigu erzina dehidratacinės raukšlelės, odos šerpetojimas, tempimo jausmas, raudonos dėmės. Labai patogu į darbo stalo stalčių įsimesti nedidelį flakoną purškiamo terminio vandens reguliariam odos atgaivinimui. Tokia dulksna tikrai nesugadins makiažo…. Antras žalingas veiksnys – stresas. Visos puikiai žinome žalingą streso poveikį visam organizmui, oda ne išimtis… Jaučiant stresą ir dirbant prie kompiuterio papildomai įsitempia kaklo ir nugaros raumenys, atsiranda spazmai, blokuojamos kraujagyslės, todėl veido oda negauna pakankamai deguonies ir maisto medžiagų, papilkėja. Šiuo atveju kosmetikos priemonės nepadės – reikalinga mankšta, tempimo pratimai ar profesionalūs masažai. Nemažai įmonių atsižvelgia į tai ir vis populiarėja paslauga – kaklo ir pečių masažas darbo vietoje. Trečias žalingas veiksnys, kurį tiksliau būtų vadinti žalingu įpročiu – veido ramstymas ar čiupinėjimas darbo vietoje. Labai lengva užsimiršti ir sutelkus dėmesį į darbą ar kompiuterio ekraną nevalingai pasiremti veidą, liesti jį rankomis, todėl dažniausiai apatinėje veido dalyje, ant žandikaulio, skruostų, atsiranda įvairūs bėrimai. Šio įpročio atsikratyti labai sunku, nes minėtus veiksmus atliekame nevalingai. Vienas iš sprendimo būdų – nebrangus produktas, vadinamas „fidget cube“ – nedidukas kubas su įvairiais mygtukais, sukurtas nuraminti, valdyti stresą, suteikti dėmesį ir užimti rankas, kad neliestumėte veido.

Ko galime pasimokyti iš biuro darbuotojų? Visi jų naudojami problemų sprendimo būdai labai universalūs ir tikrai paprastai pritaikomi bet kokiame darbe dirbančioms moterims. Drėkinanti dulksna pravers ir biuro darbuotojai, ir kitai daug laiko uždarose patalpose leidžiančiai moteriai nepriklausomai nuo jos profesijos, o reguliarūs kaklo ir pečių masažai – puiki meilės sau išraiška.