fbpx

Išgirsti savo mamą

Mamos diena dažnai asocijuojasi su pavasariškomis gėlėmis, puošniu stalu ir nerūpestingais pokalbiais, o kartais – su susimąstymu bei staiga pabirusiomis ašaromis. Ir visai nesvarbu, kaip per mamos dieną jūs būsite su savo mama – kur kas svarbiau yra tai, kad jūs ją išgirstumėte ir suprastumėte.

Mūsų santykis su mama – tai visą gyvenimą trunkantis ryšys: mes su ja kalbamės net tada, kai jos nėra šalia, ir net tada, jei niekada jos nesame mačiusios. Mes jos ieškome kituose žmonėse: savo partneriuose (nors tai nėra labai gerai!), pažintyse su vyresnėmis moterimis, ir savyje – paguosdamos ir nuramindamos save, kaip tai padarytų mūsų mama.

Nes mama – tai besąlygiška meilė ir švelnumas, tai dėmesys ir atjautimas. Ji visada supras – iš balso ar iš žvilgsnio, supras be žodžių, kurių kartais ir nereikia – pakanka tik pabūti kartu, pasėdėti ant mamos sofos, išeiti su ja į miestą. Tai paprasti dalykai, per kuriuos mes jungiamės, stiprėjame ir pailsime.

Ir tuo pačiu, tiek daug iš mamos tikimės: kad ji visada bus šalia, kad niekada neapvils, visada padės. Keista, kad visų šių dalykų norime tik iš vieno vienintelio žmogaus, kuris turi savo aistrų, pomėgių bei savo gyvenimo istoriją. Ar ne per didelę naštą užkrauname mamoms?

Sakysite, mūsų mamos dažnai ir mums turi nepagrįstų reikalavimų – jos nori, kad būtume šiek tiek tvarkingesnės, galbūt gražesnės, protingesnės. Jos nori, kad taptume geriausiomis savo versijomis. Bet mes žinome, kad tokiomis jau netapsime – tai kodėl to tikimės iš savo mamų?

Mamos diena skirta švęsti ir šlovinti mamą. Bet būtų dar geriau, jei ji būtų skirta pažvelgti į mamą kaip į žmogų – trapų ir pažeidžiamą: su savo siekiais ir svajonėmis, kartais neišsipildžiusiomis, su savo pasirinkimais ir viltimis, kai nebuvo iš ko rinktis.

Artėjant mamos dienai pažadėkite, kad savaitgalį išlaisvinsite save visiems laikams nuo iliuzijos, jog mama privalo turėti super galių. Mes mėgstame sudievinti mamą, bet tai yra neteisinga: mama turi tik ribotus resursus, todėl ne visada gali mus pripildyti. Bet mes galime išmokti pripildyti save.

Todėl per šią mamos dieną nekalbėkime skambiomis frazėmis, bet geriau sužinokime užslėptą savo mamos pomėgį, išgirskime dar negirdėtą istoriją, pakreipusią jos gyvenimą netikėta linkme. Paklauskime apie jos pačios mamą, vaikystę. Papasakokime jai tai, ką visada norėjome papasakoti. Susipažinkime dar kartą, nes tai niekada nevėlu.

Gražios mamos dienos!