fbpx

Mokslinis tyrimas patvirtino lietuviškų grožio kaukių efektyvumą

Teksto autorė: Aušra Karoblienė

Tiek Lietuvos verslininkai, tiek aukštosios mokyklos jau pradeda įsisavinti, kad jų tarpusavio bendradarbiavimas – abipusiškai naudinga veikla. Pačių sukurtą grožio produktą „Lecler“ nutarusios ištirti lietuvės įsitikino, kad nesuklydo, nei pasirinkdamos ypatingą kaukių sudėtį, nei patikėdamos tyrimą profesionalams.

Sukurta lietuvių farmacininkių

Lygiai prieš metus Lietuvoje pristatytas naujas grožio produktas – lakštinės kaukės veidui „Lecler“. Jas sukūrusios kaunietės farmacininkės Birutė Kaušilaitė ir Ineta Putnienė norėjo efektyvios priemonės grožiui puoselėti, tinkamos skubančioms ir užimtoms šiuolaikinėms moterims. Ištisą dešimtmetį dirbdamos farmacijos srityje, moterys analizavo grožiui skirtų produktų trūkumus bei pranašumus ir ėmėsi kurti naujovę.

Lietuvaičių sukurtą inovatyvų grožio produktą išbandžiusios klientės pagyrimų negailėjo, tačiau B. Kaušilaitė ir I. Putnienė ir toliau siekia tobulinti savo kūrinį. Moterys užsakė išsamų mokslinį tyrimą, kuris pagrindė kaukės teikiamą naudą odai. „Suradę gerą partnerį, nors būdami maži, galime padaryti didelius darbus“, – džiaugėsi „Lecler“ kūrėjos, tyrimui pasitelkusios Kauno Kolegijos specialistus.

Tyrimo rezultatai – puikūs

Norėdamos gauti daugiau produktą išbandžiusių moterų atsiliepimų ir rezultatus, pagrįstus moksliniais tyrimais, farmacininkės kreipėsi į Kauno kolegiją, kurioje ne tik ruošiamos kosmetologijos specialistės, bet ir atliekami įvairūs kosmetikos bandymai. „Ištirti kaukes patikėjome Kauno kolegijai, nes jie turi pakankamai žmogiškųjų išteklių, pakankamai patirties, be to, tai ne tas pats, kas klausinėti artimųjų rate ar sulaukti pagyrų iš klientų, kuriuos mes taip pat labai vertiname ir laukiame jų atsiliepimų visą laiką“, – teigė B. Kaušilaitė.

Praėjusių metų pabaigoje Kauno kolegijoje vyko teorinis – praktinis seminaras, pritraukęs gausų klausytojų būrį: „Verslo ir aukštųjų mokyklų integracija taikomųjų tyrimų srityje“. Seminaro metu buvo pristatytas ir išsamus mokslinis tyrimas, kurį užsakė „Lecler“ veido kaukių gamintojos.

Tyrimas truko du mėnesius, jame dalyvavo 120 moterų, kurioms atlikta daugiau kaip 1000 procedūrų. Tyrėjų komandą sudarė 17 žmonių, kurie rinko objektyvius bei subjektyvius duomenis: specialia diagnostine aparatūra fiksavo odos būklės parametrus, apklausė tyrimo dalyves.

Biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čepkauskienė, dalyvavusi atliekant „Lecler“ kaukių tyrimą, pastebėjo, kad vertinant tyrimus yra svarbu statistiškai patikimi duomenys, kuriuos puikiai demonstruoja „Lecler“ kaukių tyrimo rezultatai. Tiek objektyvūs, tiek subjektyvūs tyrimai parodė reikšmingą odos būklės pagerėjimą – drėgmės lygio ir elastingumo padidėjimą bei raukšlių gylio sumažėjimą. Pasibaigus tyrimui, moterims baigus naudoti veido kaukes ir praėjus dviems savaitėms po procedūrų buvo vėl vertinami tie patys rodikliai. “Pastebėta, kad nustojus naudoti jauninančias kaukes odos elastingumas pamažu grįžta į ankstesnę būklę, tačiau raukšlių prie akių mažėjimo efektas išlieka ir nustojus naudoti kaukes”, – teigė S. Čepkauskienė.

Naujovės laužo standartus

Kauno Kolegijoje moksliniai tyrimai atliekami nuo 2012 metų. „Ruošiame specialistus praktikus, todėl labai džiaugiamės socialiniais dalininkais, įvairiausių kosmetikos linijų atstovais, o ypač – gamintojais lietuviais, kurių šiuo metu daugėja, nes jie suteikia mums galimybę tobulėti“, – teigė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mickienė.

Atliekant kosmetikos produktų tyrimus dirba didelė specialistų komanda: medžiagotyros specialistai, chemikai, gydytojai dermatologai, gydytojai kosmetologai, apklausoms atlikti pasitelkiami visuomenės sveikatos specialistai. Anot Ž.Mickienės, objektyviems duomenims surinkti reikalinga itin brangi specializuota įranga. Paklausus, ar tokius tyrimus gali sau leisti tik pasiturinčios kosmetikos bendrovės, Ž.Mickienė paaiškino, kad tyrimo brangumas priklauso ir nuo jo apimties: „Pastarasis „Lecler“ tyrimas buvo išties didelis. Jo metu buvo bandytos trijų rūšių lakštinės kaukės, tirta 120 moterų ir, jei lygintume su kitose Europos šalyse atliekamais tyrimais, tai yra didelis skaičius“.

Kosmetologus ruošiančios Kauno kolegijos atstovė pasidžiaugė, kad atsiranda vis daugiau lietuvių, drįstančių laužyti seniai įsigalėjusius standartus. „Kažkada buvo tokia tendencija: žodžiai „prancūziška kosmetika“ visus magiškai užburdavo, net nesvarbu, ar tai būdavo muilas, ar vazelinas. Šiandien mokomės vertinti kosmetiką ne pagal kilmę, o pagal jos sudėtį. Tai, kad lietuviai, specialistai, farmacininkai, kurie turi žinių, imasi gamybos – fantastika! O kokia jos kokybė ir kaip pasiteisina – rinka pati atsirenka. Juolab ir kainos truputėlį kitokios, dėl kurių išlošia ir rinka, ir klientai“, – sakė Ž.Mickienė.