fbpx

Odos priežiūra pagal amžių

Elkitės pagal savo amžių. Griežtokas subarimas, dažniau taikomas dūkstantiems ir neklausantiems vaikams. Mes tokio barimo nepalaikome, išskyrus vieną ypatingą atvejį. Kai kalbame apie odos priežiūrą, kompromisų nėra ir negali būti: elkitės pagal savo amžių.

Mūsų odos poreikiai skiriasi priklausomai nuo mūsų amžiaus. Teoriškai tą žinome tikriausiai visos, bet praktiškai – visai kas kita. Visos be išimties turime prisitaikyti ir keistis su amžiumi, bet kartais sunku žinoti, kaip tiksliai tą padaryti.

Žinoma, kai kurie kertiniai odos priežiūros akmenys išlieka tokie patys, nepriklausomai nuo to, kiek Jums metų. Visų pirma, nesvarbu, ar Jums dvidešimt, ar penkiasdešimt, Jūsų odos priežiūra turi būti reguliari. Naivu tikėtis, kad mėnesį intensyviai pasistengus, net ir viską atlikus tiesiog idealiai, įdėto darbo užteks visam dešimtmečiui. Antra, drėkinimas, drėkinimas ir dar kartą drėkinimas – būtinas visais dešimtmečiais. O kas toliau? Čia į pagalbą ateiname mes: pasistengsime įvardyti keletą gairių, kuriomis remiantis turėtumėte pakoreguoti savo odos priežiūrą, priklausomai nuo to, kiek Jums metų.

 

Dvidešimtmetėms

Paklauskite bet kurio dermatologo – visi Jums atsakys tą patį: odos priežiūros, kai jums dvidešimt, esmė yra prevencija. Prevencija – solidus pamatas visai ateičiai, apsaugantis Jus nuo galimų problemų atsiradimo vėliau. Didžiausia prevencijos sistemos dalis – tikriausiai visos atspėjote – apsauga nuo saulės.

“Apsauga nuo saulės yra būtina bet kokios odos kasdieninės priežiūros rutinos dalis” – sako daktaras David Colbert, įžymiausias New York dermatologų draugijos gydytojas. “Priemonės su SPF – pats svarbiausias ir veiksmingiausias ginklas prieš senėjimą, kokį tik galiu rekomenduoti”.  Saulės sukelti odos pažeidimai – kitaip dar žinomi, kaip fotosenėjimas – yra klastingi ir dažnai gali būti visai pastebimi ilgus metus, kol jau būna per vėlu su tuo kovoti. Taigi apsiginkluokite iš anksto….

Laiko tarpsnis tarp 20 ir 30 metų dažniausiai pasižymi tuo, kad daug ir sunkiai dirbame, tačiau daug ir švenčiame. Pradžioje tai gali ‘’pagražinti” mūsų veidus maišeliais po akimis ar papilkėjusia oda, tačiau toks gyvenimo būdas odai gali padaryti negrįžtamų pakitimų, kuriuos akivaizdžiai pastebėsime tik vėliau. Taigi labai svarbu padėti tokiai odai atsigauti. Drėkinimas – kalbame tiek apie išgeriamo vandens kiekį, tiek apie drėkinančias odos priežiūros priemones, yra raktas į šios problemos sprendimą. Tikėtina, kad jaunai Jūsų odai pakaks lengvesnės drėkinančios priemonės, nei vėlesniuose gyvenimo tarpsniuose, taigi rinkitės drėkinančius kremus ir priemones, skirtas jaunai arba jautriai odai. Lecler Intense Hydration kaukė, naudojama kartą per savaitę, padės atstatyti odą po sunkios savaitės sausoje biuro aplinkoje ar po vakarėlių maratono. Reguliarus kaukių naudojimas užtikrins pastovų odos drėgmės palaikymą.

Didėlė dalis jaunų moterų vis dar kovoja ir su spuogų problema. Nors šios problemos sprendimas labai individualus kiekvienai, tačiau vienas kovos su spuogais metodas tinka absoliučiai visoms: tinkamas ir reguliarus odos valymas. Turbūt mažai kas žino, kad aliejiniai prausikliai kaip tik padeda riebiai, spuoguotai odai. Skaitydamos kosmetikos priemonių sudėtis pasistenkite rinktis prausiklius, kurie savo sudėtyje turi salicilo, pieno rūgšties, arbatmedžio ekstrakto ir vitamino A.

Trisdešimtmetėms

Dažniausiai šis dešimtmetis išsiskiria tuo, kad pradedame pastebėti pirmuosius senėjimo požymius. Smulkios raukšlelės išduoda mūsų rūpesčius ar šypsenas, o blogi įpročiai pasiveja jus ir pradeda palikti ženklus ant odos.

Daugeliui tokio amžiaus moterų rekomenduojama pradėti naudoti priemones su jauninančiomis sudedamosiomis dalimis, tokiomis, kaip peptidai, antioksidantai ir hialurono rūgštis. Peptidai stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, padėdami ilgiau išlaikyti odos stangrumą, antioksidantai saugo odą nuo laisvųjų radikalų, o hialurono rūgštis intensyviai drėkina odą. Tokių ingredientų gausu Lecler Anti-Ageing kaukėje.

Jeigu Jums trisdešimt+, labai svarbu naudoti vitaminus. Išoriškai naudojami vitaminai – serumų, tonikų ir drėkinančių kremų sudėtyje apsaugo nuo laisvųjų radikalų šiuo įtemptu dešimtmečiu – ultravioletiniai spinduliai, alkoholis, tarša (ypač jei gyvenate didmiestyje) ir t.t. Vitaminai C ir E ypatingai efektyvūs, nes suvienodina odos spalvą, skatina kolageno gamybą. Vitaminų prisotintas naktinis kremas – tiesiog būtinas. Kasdieninis jo naudojimas padės odai atsigauti po per dieną patirtos žalos.

Keturiasdešimtmetės ir daugiau

Pats geriausias dalykas šiame amžiuje – pastovumas ir užtikrintumas. Dauguma moterų jau žino, kas geriausiai tinka būtent jų odai, kas tiesiog būtina ir kas visai netinka. Tačiau tai turbūt vienintelis pliusas. Anksčiau vos matomos buvusios odos problemos pagilėja, paryškėja. Raukšlės gilėja ir tampa matomos net ramybės būsenoje, odos elastingumas sumažėja, sausumas padidėja, todėl svarbu rimtai imtis šių problemų sprendimo.

Aliejai naudingi bet kuriame amžiuje, tačiau jei Jums keturiasdešimt ir daugiau, jie – praktiškai būtinybė. Jūsų oda tampa plonesnė, trapesnė, todėl yra labiau pažeidžiama aplinkos ir laisvųjų radikalų. Aliejai maitina, drėkina, praturtina odą vertingomis medžiagomis, padėdami kovoti su šiuo procesu.

Mažėjant odos elastingumui, oda pastebimai smunka, drimba, ypač tai pastebima zonoje apie akis. Geras paakių kremas dabar ypatingai svarbus. Naudokite rytais ir vakarais, kartu su drėkinančiu kremu veidui, tačiau tepkite akių kremą tik ant paakių ir zonoje po antakiu – jokiu būdu netepkite kremo ant judančios voko dalies – tai apsunkins akį, vokai gali atrodyti užkritę. Renkantis kremą paakių zonai, atkreipkite dėmesį į ingredientus – ieškokite priemonių su hialurono rūgštimi drėgmei palaikyti, alaviju, ramunėlėmis, kurios ir drėkins, ir ramins odą ir natūraliais aliejais  – pavyzdžiui, kietrių aliejumi, kuris minkštins ir maitins odą.