šilko priežiūra

Šilko priežiūra. 5 svarbiausios taisyklės.

Šilko priežiūra

Šilkas yra natūralus baltyminis pluoštas. Norint kuo ilgiau išsaugoti šilko gaminių teigiamas savybes, jo žvilgesį, reikia laikytis pagrindinių šilko priežiūros taisyklių.

Kaip skalbti šilką?
 1. Skalbti šilką reikiakaip skalbti šilką rankomis arba mašina 30 ºC temperatūroje, nustačius “silk” arba “Delicates” rėžimą,  naudojant specialius šilkui skirtus ploviklius.
 2. Šilko nebalinkite balikliais, nenaudokite medžiagų minkštiklio, nedžiovinkite džiovinimo būgne ar atviroje saulėje.
 3. Šilką džiovinti reikėtų ištiesus ant rankšluosčio.
 4. Lyginkite iš blogosios pusės nustačius “šilko” rėžimą, ne per karštai. Įsivaizduokite, kad šilkos audinys yra baltyminės struktūros labai panašus į žmogaus plauko struktūrą. Didelis karštis pažeidžia audinį.
 5. Nepurškite ant šilko dezodoranų ir kvepalų, nes audiniui ypatingai kenkia kosmetika, kurios sudėtyje yra alkoholio

Atsiminkite, kad šilko pluoštą silpnina prakaitas, dezodorantai ir tiesioginiai saulės spinduliai.

Kaip dažnai reikia skalbti šilką?

Šilkas, kuris tiesiogiai liečiasi su žmogaus oda, turi būti itin dažnai skalbiamas, nes prakaite esančios druskos bei rūgštys ilgainiui gadina ir silpnina šilko audinį.

2 thoughts on “Šilko priežiūra. 5 svarbiausios taisyklės.

 1. Vilma says:

  Sveiki, isigijau pagalves uzvalkala ir noreciau klustelti kiek daznai ji reiketu skalbti, jei naudojamas kasnakt? Aprasyme parasyte ‘gana daznai skalbiamas’ – bet nelabai aisku kiek tas daznai 🙂 Dekoju.

  • Lecler says:

   Sveiki, taip, geras klausimas, bet galiu atsakyti, kad skalbkite taip dažnai, kaip skalbiate savo patalynę, arba dažniau, jei matote, kad tam yra poreikis, susitepė ar pan. Skalbiant šilko rėžime, arba rankomis, tikrai naudosite ilgai šilko užvalkalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *